Najczęściej zadawane pytania

Wy pytacie

Ja odpowiadam

Czy wulkany są aktywne ?

Status wulkanów na wyspach kanadyjskich to wulkany uśpione. Na Lanzarote erupcje wulkaniczne były od 1730 do 1736 roku, z mniejszą erupcją w 1824 roku.

Jaka jest temperatura na Lanzarote w ciągu roku?

Na Lanzarote jest naprawdę świetnie o każdej porze roku. Klimat charakteryzuje się łagodnymi zimami i ciepłymi słonecznymi latami. Najcieplejszym miesiącem jest sierpień i średnia temperatura wynosi + 25 °C, najchłodniejszy jest grudzień ze średnia temperaturą + 17 ° C.

Czy są komary?

Na Lanzarote w zasadzie nie ma komarów. Nie mamy tu lasów czy zbiorników słodkowodnych.

Czy można pić kranówkę?

Picie kranówki nie jest wskazane, ponieważ woda w kranie jest to woda odsolona. Można z niej przygotwać herbatę lub w niej gotować. Mycie zębów też jest ok. Do picia rekomenduję kupić butelki z wodą.

Jaka waluta obowiązuje na Lanzarote?

Na Lanzarote obowiązuje Euro.

Czy jest siesta na Lanzarote?

Tak, na Lanzarote obowiązuje siesta (13-15:30), większość sklepów jest w tym czasie zamknięta.

Czy są autobusy publiczne?

Siatka publicyści autobusów istnieje, jest niezawodna, ale nie wszędzie da się dojechać. Często atrakcje turystyczne wymagają dojazdu samochodem. Oficjalna strona przewoźnika autobusowego na Lanzarote to Lanzarote Bus

Co to jest CALIMA?

Calima to zjawisko pogodowe, które powstaje gdy podczas burz piaskowych na Saharze pojawia się silny, ciepły wiatr. Bardzo często ta ciepła masa powietrza przechodzi z afrykańskiej pustyni do Wysp Kanaryjskich. Można spodziewać się wtedy porywistego wiatru, pyłu w powietrzu i bardzo wysokich temperatur.

Czy dogadam sie na Lanzarote po angielsku?

Większość ludzi na Lanzarote mówi wyłącznie po hiszpańsku, ale w turystycznych miejscach dogadamy się po angielsku.

Nie odpowiedziałam Ci?

Napisz do mnie