Wyspy kanaryjskie to bezpieczna destynacja wakacyjna, ponieważ mają jeden z najmniejszych wskaźników infekcji covid na świecie. Dlatego, aby nie doprowadzić do wzrostu zakażeń rząd postanowił wprowadzić obowiązkowe testy na korona-wirusa dla wszystkich przyjezdnych. Zatem są one obligatoryjne nawet dla mieszkańców Kanarów czy przyjezdnych z Hiszpanii. Bezsprzecznie covid na Lanzarote jest, ale ilość zakażeń jest dość mała. Rząd stworzył oficjalną stronę ze statystykami, tutaj możesz sprawdzić aktualny stan zakażeń na korona-wirusa.

Jakie są przepisy Covidowe na Lanzarote?

Według obowiązujących przepisów od 23 listopada będą wymagane od przylatujących turystów certyfikaty testu na korona-wirusa.( z negatywnym wynikiem). Dorośli i  dzieci powyżej szóstego roku życia będą zobowiązani do przedstawienia zaświadczenia potwierdzającego, że zostali przebadani w ciągu 72 h (od przybycia) i potwierdzają, że nie mają koronawirusa. Testy przeciwciał są nieważne.

Zaświadczenie można przedstawić w formie cyfrowej lub papierowej i musi zawierać dane organizacji wydającej. Powinien zawierać datę i godzinę wykonania testu, imię i nazwisko pacjenta oraz szczegóły ośrodka badawczego.

Dostawca usług zakwaterowania na wyspach Kanaryjskich np. hotel, właściciel Vivienda Vacacional czy właściciel apartamentu jest zobowiązany do weryfikacji dokumentów testowych przy zameldowaniu w ich zakwaterowaniu.

Przyjazdy na Lanzarote bez testu na Covid?

Jeśli turysta spróbuję zameldować się bez certyfikatu, odmówi się im dostęp do obiektu  i zostanie ta osoba skierowana do najbliższego centrum egzaminacyjnego w celu wykonania testu na koronawirusa, oczywiście na własny koszt .

Jeżeli jedziesz do przyjaciół czy rodziny i zostaniesz u nich w domu nie ma tutaj żadnego organu, który mógłby weryfikować ten certyfikat na koroną wirusa. Grzywna za nie posiadanie testu na korona wirusa może sięgnąć nawet do 6 tysięcy euro. 

Ponadto wszyscy turyści muszą pobrać aplikację na telefon która nazywa się Truck and Trace . Ta aplikacja to taki radar śledzenia koronawirusa i wszyscy odwiedzający powinni ją mieć na swoich telefonach przez 15 dni po powrocie do swojego kraju.

Jeśli przebywasz w oficjalnych kwaterach, apartamentach, hotelach będziesz objęty specjalnym ubezpieczeniem, które pokryje wszystkie koszty leczenia i przedłużonego pobytu w ramach kwarantanny. Oczywiście w przypadku zarażenia się wirusem na wyspach Kanaryjskich.

Reasumując chcemy być destynacją wakacyjną bezpieczną dlatego apeluje do odpowiedzialności w tym temacie i o zrobieniu testu przed przylotem na wyspy Kanaryjskie.

Nowe restrykcje, Covid Lanzarote, sobota 23 styczeń 2021

Pod nazwą LEVEL 4 rząd wprowadził nowe restrykcje na Lanzarote:

Godzina policyjna (codziennie między godziną 22:00 a 6:00 rano).

Spotkania towarzyskie są ograniczone do dwóch osób. Nie wolno się spotykać w domach prywatnych.

Nie esencjalna działalność gospodarcza musi kończyć się o 18:00. Co oznacza, że wszystkie bary i restauracje będą o tej godzinie zamykane.

Wjazd i wyjazd ludzi na Lanzarote będzie ograniczony, z wyjątkiem „uzasadnionej przyczyny”.

Liczba klientów w sklepach zostaje zmniejszona do 25%, a także zmniejsza się pojemność na plażach i basenach.

Leave a comment