Hiszpańska kawa ma często bardzo gorzki wręcz przypalony smak, ponieważ większość hiszpańskich ziaren to torrefacto. Oznacza to, że w końcowym etapie prażenia ziaren kawy dodawany jest cukier. Taka metoda była stosowana w czasie wojny domowej, pomaga przechowywać ziarna kawy na dłużej. Tradycja torrefacto pozostała do dziś nadając hiszpańskiej kawie głęboki, ciemny kolor i dość gorzki, przypalony smak. Dlatego, taka właśnie jest kawa na Lanzarote.

Jak zamawiać kawę na Lanzarote ?

Na wyspach kanaryjskich obowiązują inne nazwy i standardy picia kawy. Warto dowiedzieć się o kawach na Lanzarote, zanim, zaliczymy wtopę zamawiając włoskie macchiato, na co kelner zareaguje zmieszaniem.   

Jeśli jesteś miłośnikiem kawy i chcesz, zamówić swoją ulubioną filiżankę radości to, warto wiedzieć, co jest w lanzaroteńskim kawowym menu .

  1. Cafe Solo- to zwyczajnie espresso
  2. Cafe Doblo – podwójne espresso
  3. Americano – rozcieńczone gorąca wodą espresso 
  4. Cortado – kawa z odrobiną mleka podawana w wąskiej długiej szklance .
  5. Cafe con Leche – kawa z mlekiem (pół na pół mleka i kawy) podana w filiżance 
  6. Leche Leche – kawa z mlekiem i z mlekiem skondensowanym podawana w wąskiej wysokiej szklance   
  7. Barranquito -kieliszek kawy, gorącego mleka, mleka skondensowanego, cynamonu, skórki cytryny i Likoru43
  8. Café Carajillo –mała ilość kawy lub espresso, z brandy (lub rumem) i odrobiną cukru (opcjonalnie), aby ją osłodzić. Podawana w małej szklance.

Kawa na wynos nie jest zbyt popularna, ponieważ w Hiszpanii, a już jak najbardziej na kanarach wszyscy mają na wszystko czas. Dlatego na Lanzarote nie mamy Starbucks i kultury kawy na wynos. 

To jest zupełnie fascynujące, że kawiarnie rano są zawsze pełne i jest czas na kawę ze znajomymi o każdej porze dnia. Na pewno jest to kwestia priorytetów, ale ja to tutaj niezmiernie podziwiam.

Gdzie dostanę pyszną kawę na Lanzarote ?

Najlepsze kawiarnie na wyspie:

Matulas 

Levain 

Jonnie Bakes 

Leave a comment